![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13546109
*
nr 1354 6109
Spegel
1960-tal, Teak, 86x38 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 19:44:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 13:55:32
1
100 kr
19/10 18:36:07
2
350 kr
19/10 19:08:03
1
200 kr
19/10 19:08:03
2
250 kr (Budbetjänt)
19/10 19:08:50
1
300 kr
19/10 19:08:50
2
350 kr (Budbetjänt)
19/10 19:09:02
1
400 kr
19/10 19:13:22
2
450 kr
19/10 19:31:30
1
500 kr
19/10 19:39:59
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1354 6109
Spegel
1960-tal, Teak, 86x38 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 13:55:32 | 1 | 100 kr |
19/10 18:36:07 | 2 | 350 kr |
19/10 19:08:03 | 1 | 200 kr |
19/10 19:08:03 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
19/10 19:08:50 | 1 | 300 kr |
19/10 19:08:50 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/10 19:09:02 | 1 | 400 kr |
19/10 19:13:22 | 2 | 450 kr |
19/10 19:31:30 | 1 | 500 kr |
19/10 19:39:59 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53